Egzersiz ve Spor Psikolojisi Derneği

Association of Exercise and Sport Psychology
Prof. Dr. Turgay Biçer

Doruk Performans

Prof. Dr. Turgay Biçer

Bir yarışı veya maçı birgün kazandırıp başka bir gün çok daha düşük bir performansla kaybettiren şeyin, fiziksel antrenmanların dışında faktörler olduğunu fark edince, hemen onları aramaya başlıyoruz. Hangi düzeyde antrenör ve sporcu olursanız olun, Doruk Performans' ta size ait bir parçanın bir yerlere sıkışmış olduğunu göreceksiniz. Bulduğunuz parçayı ordan alıp kendinize mal ettiğiniz de Doruk Performans görevini yapmış olacak.

Prof. Dr. Füsun ÖZTÜRK KUTER

Toplumsal Boyutlarıyla Spor

Prof. Dr. Füsun ÖZTÜRK KUTER

toplumsal yapıdaki durumunun bilinmesini zorunlu kılmakta, hatta sorgulanması gereğini ortaya çıkarmaktadır. İnsanların yaşamında, önce doğal günlük yaşamın bir parçası olarak yakalama, atlama, kaçma, avlanma vb. faaliyetler şeklinde yer alan spor, daha sonra boş zamanlar değerlendirme aracı olarak eğlence ve oyun, günümüzde ise bir meslek olarak yer almaktadır. Spor bir yandan modern yaşamın hazırladığı teknolojik kolaylıklar nedeniyle ortaya çıkan hareketsiz ve monoton yaşama karşı bir alternatif, sağlıklı kalabilmenin bir yolu, bir yandan inanılmaz rekorlara ulaşmak için sağlığı tehdit eden bir faaliyet, bir yandan büyük karlar sağlayan görkemli organizasyonlar için uygun ortam diğer yandan sıcak savaşların çok riskli olduğu dünyamızda ulusal prestij sağlama yolu olarak kullanılmaktadır.

Prof. Dr. Turgay Biçer

NLP Kişisel Liderlik

Prof. Dr. Turgay Biçer

NLP, 21. yy.’ın başarı biliminin yeni teknolojisidir. NLP mükemmellik sanatıdır. NLP bireyin istediklerini elde etmesine imkan veren bir düşünce, uygulama ve davranış tarzıdır. NLP sonuçlarla ilgilenir. NLP, sahip olduğu sistemler yardımıyla, istenilmeyen durumlardan arzu edilen durumlara yapılan yolculuğu sonuçlandırır. NLP bir pozitif düşünce sistemi, bir bilimdir. Bilimdir, çünkü NLP’yi oluşturan bir çok çalışma, uzun süren araştırmalar sonunda ortaya konmuştur.

Haftanın Makalesi

Prof. Dr. Turgay Biçer Prof. Dr. Turgay Biçer

Sanal Dünya Çılgınlığı

Yediden yetmişe adına “akıllı telefon”lar denen ama “insanların aklıyla alay eden” bir araç olan bu telefonlarla, insanlar başları önde garip duygularla sanal denilen ve gerçekliği sorgulanan yaşamların içinde adeta kaybolmaktalar. Öyle bir bağımlılık olmuş ki, hepimiz bu akımdan bir düzeyde nasibimizi alıyoruz ve sanal denen bu dünyanın büyülü dünyasına dalmaktan geri kalmıyoruz...

Devamı

Uluslararası Üyeliklerimiz